Продаж нерухомістi в Болгарії на первинному і вторинному ринках
Пошук нерухомості

Етапи придбання житла. Важливі моменти

Під час купівлі нерухомості варто дотримуватися усі встановлені законодавством РБ правила, щоб надалі не виявитися жертвою шахрайства і не втратити своє придбання. Важливо заздалегідь перевірити відомості про законність і легальність угоди, упевнитися в "чистоті" об'єкту нерухомості.

Зверніть увагу на наступне:

1. Придбаваючи квартиру, отриману в спадок, треба перевірити який час пройшло після смерті попереднього власника. Якщо цей період складає менше 3 місяців, то ця угода буде неправомірною. Це перевіряється посередником, якщо купуєте через агентство нерухомості.

2. Психологічний стан здоров'я продавця. Якщо після купівлі житла виявиться, що продавець психічно хворий, то його родичі можуть на законному рівні "відняти" квартиру назад. Це перевіряється посередником, якщо купуєте через агентство нерухомості.

3. Кількість власників нерухомості. Бути власниками квартири може кілька чоловік і якщо ви придбаваєте житло у одно з них, то інші мають право в суді оспорити вашу купівлю, ви виявіться абсолютно не захищеними у такому разі. Це перевіряється посередником, якщо купуєте через агентство нерухомості.

4. Наявність дітей, не вказаних в документах. Права неповнолітніх захищаються на законодавчому рівні. Варто перевірити органи опіки і дізнатися про наявність дітей, які не вказані в документації.

Покупцеві треба переконатися в "чистоті" об'єкту нерухомості:

- чи схильний будинок до зносу, реконструкцій або перепланування;

- чи знаходиться житло в запоруці;

- чи справжні представлені документи на нерухомість.

Усі ньюансы перевіряються посередником, якщо купуєте через агентство.

Вносити аванс або завдаток перед купівлею?

Спершу варто розібрати з термінологією. Аванс - це грошова сума, внесена у вигляді передоплати за що-небудь. У разі внесення авансу, необхідно скласти письмову угоду. У документі вказується розмір авансу, остаточна вартість нерухомості, адреса, площа, кількість кімнат, терміни ув'язнення угоди, дані покупця і продавця. Якщо виникають які-небудь причини, по яких угода не відбувся, внесені грошові кошти повертаються покупцеві.

Передача завдатку гарантує той факт, що угода відбудеться. Тобто у покупця буде можливість повернути внесені гроші, якщо надалі угода не відбудеться, але тільки у тому випадку, якщо угода не відбувся зважаючи на вище вказані причини. Якщо ж ви самі відмовилися від угоди, завдаток залишиться у продавця житла.

Якщо ви уверенны в продавцеві, то можна оформляти і завдаток, але щоб зберегти свої гроші при будь-яких можливих обставинах краще удатися до оформлення авансу.

Оформлення основного договору купівлі-продажу

Здійснюючи угоду на придбання житла, покупець повинен розуміти, що саме в договорі купівлі-продажу вказується уся інформація і можливі ризики, на які треба буде спиратися у разі судових розглядів. До оформлення цього документу треба відноситися дуже серйозно і знати про усі можливі "підводні камені".

Перевірте правдивість вказаної інформації про:

- даних продавця;

- даних об'єкту угоди;

- вартості об'єкту, порядку розрахунків і тому подібне

Щоб схитрувати і уникнути зайвого оподаткування, продавці вважають за краще вказувати занижену вартість житла. При можливому розірванні такого договору покупцеві повернуть тільки ту суму грошей, яка була вказана в договорі, а не ту, що він реально заплатив. Проте варто враховувати також той факт, що при вписании реальною вартість нерухомості, сума на оформлення відповідатиме реальній продажній ціні.

Оформлення розписки і акту прийому-передачі нерухомості

При купівлі житла оформляється розписка у вільній формі про те, що були передані засоби в певному розмірі (якщо вносився аванс, про це також згадується). У цьому документі обов'язково вказуються усі необхідні дані сторін-учасників. Оформлення розписки - не зайва витрата часу, а можливість узабезпечити себе у разі шахрайства.

Акт прийому-передачі житла є єдиним документом, що доводить право власності згідно ГК РБ. У документі детально вказується стан самої квартири, а також техніки і меблів, які можуть продаватися разом з житлом. У разі, якщо при виїзді з квартири колишній власник щось пошкодив, нинішній власник може повернути завданий збиток за допомогою судового розгляду, якщо раніше був складений акт прийому-передачі житла.

Реєстрація права власності на нерухомість

Складання акту прийому-передачі житла і реєстрація права власності, можуть відбувається в один і той же час. Проходження останньої вказаної процедури надає право покупцеві повністю розпоряджатися придбаною нерухомістю: продавати, здавати в оренду, міняти, дарувати і так далі. Саме після реєстрації права власності покупець стає єдиним власником за даними державних інстанцій.

Щоб пройти процедуру післяпродажних реєстрацій покупець пред'являє свій паспорт і договір купівлі-продажу. Співробітники Держреєстру вилучають копії цих документів і проводять реєстрацію впродовж місяця.