Продаж нерухомістi в Болгарії на первинному і вторинному ринках
Пошук нерухомості

Кеннет Рогофф: Євро не відповідна валюта для Болгарії

Болгарія не повинна вступати в зону євро, заявив BNR Кеннет Рогофф, професор Гарвардського університету і колишній головний економіст Міжнародного валютного фонду.

За словами Рогоффа, створення зони євро є «найбільшою помилкою в академічній історії».

«Євро було створено тому, що багато хто вважав, що воно буде контролювати інфляцію в Європі. Вони були неправі! Здатність центрального банку кожної країни проводити незалежну політику дуже хороша і працює у всьому світі. Я б не рекомендував вводити цю валюту! "заявив він.

За його словами, болгарська економіка в останні роки поліпшується, але треба ще дещо зробити, щоб допомогти країні досягти середнього рівня життя в зоні євро.
«Я сподіваюся, що гарний розвиток продовжиться в найближчі роки», - додав професор Рогофф.

Він попередив, що у МВФ недостатньо ресурсів для того, щоб протистояти новому фінансовій кризі. Рогофф, головний економіст фонду в 2001-2003 роках, регулярно відвідує зустрічі у Вашингтоні, де керівники Світового банку та Міжнародного валютного фонду обговорюють стан світової економіки.
За словами нового керуючого директора МВФ Крісталіни Георгієвої, світова економіка знаходиться в "синхронному уповільнення". Серед головних пріоритетів болгарської - боротьба з нерівністю, крайньою убогістю і зміною клімату.

Тим не менш, Георгієва, ймовірно, зіткнеться зі скептицизмом акціонерів у статутному фонді, і цього не повинно відбуватися, щоб забезпечити нові ресурси для установи, стосовно чого відомий економіст був непохитний, що сама важлива задача, вважає Георгієва - відновити довіру до фонду.

Джерело: https://www.dnes.bg